Status zamówienia
Info
Obsługa Klienta
+48 77 406-31-81

W trosce o zrównoważony rozwój

Zaangażowanie społeczne i dbałość o środowisko to nasze priorytety.

CEWE wspiera podopiecznych Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce

Firma CEWE angażuje się w akcje charytatywne. Od wielu lat jesteśmy partnerem Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce, które wspieramy zarówno globalnie, jak i lokalnie. Podopiecznym pragniemy podarować radosne i beztroskie chwile, ponieważ zasługują na wszystko, co najlepsze.

Dalsze informacje

Wspieramy szlachetne inicjatywy

CEWE wspiera Fundację Akogo? Ewy Błaszczyk

Marka CEWE od wielu lat współpracuje z Fundacją Akogo?. Jesteśmy dumni, że możemy być częścią działań i pomocy osobom potrzebującym i udzielić wsparcia wspaniałej inicjatywie, która rozpoczęła się w 2002 roku, dzięki polskiej aktorce Ewie Błaszczyk.

Dalsze informacje

Dbamy o środowisko

CEWE z dumą dbamy o klimat

Dbamy o środowisko, dlatego od 2016 roku, wszystkie usługi i produkty CEWE wykonywane są w sposób neutralny dla klimatu. Świadczy o tym Certyfikat Zrównoważonego Rozwoju. Wspieramy również wiele akcji związanych z ochroną przyrody. Jedną z nich jest projekt w Kasigau – inicjatywa pomagająca chronić las w afrykańskiej Kenii, w którą jesteśmy zaangażowani od paru lat.

Dalsze informacje

CEWE posiada certyfikat zrównoważonego rozwoju

Nasze zaangażowanie w zakresie ochrony środowiska i kwestii społecznych jest potwierdzone certyfikatami renomowanych partnerów

FSC® – Forest Stewardship Council®

Klimat i ochrona środowiska jest dla nas priorytetem

Koncern CEWE jest w posiadaniu certyfikatu FSC® Multi-Site. Ten certyfikat potwierdza, że w całym procesie, począwszy od zakupu materiałów, przez produkcję, aż po dystrybucję, produkt końcowy, jak i materiały użyte do jego produkcji, zostały wytworzone zgodnie z zasadami FSC®. Aktywnie wspieramy światową promocję wzorowej gospodarki leśnej i do produkcji naszych produktów używamy materiałów z certyfikatem FSC®. Produkcja materiałów z certyfikatem FSC® (drewno, papier itp.) Podlega surowym wytycznym dotyczącym zrównoważonej gospodarki leśnej. Obejmują one m.in.. zgodność z prawem krajowym, prawami ludów tubylczych i wysokimi wymogami w zakresie ochrony środowiska. Forest Stewardship Council A.C.® (FSC®) definiuje i wdraża światowe standardy wzorcowej gospodarki leśnej od 1996 roku. Firmy posiadające certyfikat FSC® spełniają wymagania FSC® i są regularnie sprawdzane.

Systemowa ochrona środowiska

Zarządzanie środowiskowe w firmie jest podstawą dobrego programu zrównoważonego rozwoju. Nasi pracownicy z działów chemii i środowiska stawiają wysokie wymagania. Każdego roku zbierają 30000 wartości pomiarowych, analizują je i oceniają. Deklarowanym celem jest ciągła poprawa bezpieczeństwa pracy i ochrony środowiska, a także unikanie zanieczyszczenia środowiska. Od 2011 roku w naszych lokalizacjach w Niemczech zarządzanie środowiskowe zgodnie z DIN EN ISO 14001, zostało w praktyce wdrożone i certyfikowane. System opisuje proces ciągłego doskonalenia w odniesieniu do naszej efektywności środowiskowej. Podstawą jest porównanie z przepisami prawa oraz określoną przez nas polityką środowiskową, która dzieli się na następujące obszary:

  • Oszczędzanie energii
  • Ochrona wody
  • Oszczędzanie zasobów
  • Zapewnienie bezpieczeństwa pracy

UN Global Compact

UN Global Compact to inicjatywa ONZ którzy walczą z korupcją na całym świecie, niewolnictwu i pracy dzieci, a także walczy o tworzenie godnych warunków pracy. Bierze w niej udział na całym świecie obecnie ponad 12 000 firm i innych zainteresowanych podmiotów z ponad 145 krajów.

Niemiecka sieć Global Compact obejmuje dziś ponad 250 firm i organizacji reprezentujących społeczeństwo obywatelskie, naukę i politykę.

Jest aktywnie wspierana przez niemiecki rząd federalny, w szczególności ze środków Federalnego Ministerstwa ds. współpracy gospodarczej i rozwoju (BMZ) i utrwaliła się jako zrównoważona, ważna platforma dialogu na temat biznesu odpowiedzialnego społecznie Działa („Społeczna odpowiedzialność biznesu”).

Więcej informacji na temat inicjatywy ONZ Global Compact można znaleźć pod adresem: https://www.globalcompact.de/

Biorąc udział w konkursie - pomagasz

CEWE Photo Award, wyjątkowy Konkurs Fotograficzny

Konkurs Fotograficzny CEWE Photo Award jednoczy pasjonatów fotografii. Swoje prace mogą zgłaszać zarówno amatorzy, jak i profesjonalni fotografowie. Tematem Konkursu jest pokazanie, że „Nasz świat jest piękny”. Wszyscy uczestnicy sprawiają, że świat staje się nieco lepszy, ponieważ Konkurs jest połączony z działalnością charytatywną. Za każde zgłoszone zdjęcie CEWE przekaże 10 Eurocentów na rzecz SOS Wiosek Dziecięcych na całym świecie.

Dalsze informacje